Přihlášení

Chci se stát čtenářem

Pokud máš průkazku do knihovny, můžeš si půjčovat knížky (časopisy, deskové hry) domů. Pokud kartičku nemáš, můžeš si knihy pouze prohlížet a nemůžeš si je odnést domů.

Jak se přihlásit do knihovny? Je to jednoduché!

Přihlášku dostaneš v dětském oddělení (nebo v oddělení pro dospělé v hlavní budově knihovny).  Na první návštěvu přijď do knihovny s jedním z rodičů, který také za tebe přihlášku podepisuje. Po zaplacení ročního registračního poplatku dostaneš čtenářskou průkazku, seznámíme tě s knihovnou a poradíme, kde najít oblíbené knížky. Na další návštěvy  už můžeš chodit do knihovny sám.

Vždy jednou za rok potom zaplatíš roční registrační poplatek podle ceníku (pokud si průkazku založíš například 2. července, můžeš si v knihovně půjčovat až do 2. července následujícího roku.)

Průkazka je nepřenosná, nikdy ji tedy nepůjčuj nikomu cizímu, ani svým kamarádům. Za ztrátu, poškození či krádež knihy totiž zaplatíš právě ty! Pokud se nemůžeš do knihovny dostavit, popros rodiče nebo třeba staršího sourozence.

Lze si půjčovat knihy i bez průkazky?

Bohužel ne. Průkazku musíš nosit pokaždé, když si chceš něco vypůjčit. Bez průkazky můžeš knížky pouze vrátit nebo si je můžeš číst a prohlížet pouze v knihovně. Pokud se stane, že průkazku zapomeneš, ale jinak jsi řádně zaregistrovaný, výjimečně ti můžeme pomoci. Ale neber to jako pravidlo.

Co dělat, když zničím nebo ztratím průkazku (třeba mi ji okousá pes)?

Za poplatek podle ceníku Ti vystavíme průkazku novou.

Platí mi průkazka i v oddělení pro dospělé?

Ano, platí. Pokud tedy budeš potřebovat naučnou literaturu k vypracování písemné práce nebo třeba knihu k povinné četbě a nenajdeš ji v dětském oddělení, můžeš navštívit oddělení pro dospělé.

Kolik je možné si půjčit výpůjček?

Maximálně si můžeš půjčit 25 výpůjček.

Můžu vrátit výpůjčky z dětského oddělení  knihovny i v oddělení pro dospělé a obráceně?

Knížky se vrací vždy tam, kde byly půjčené.

Jak dlouho si mohu výpůjčku nechat?

Knihy, časopisy, a deskové hry se půjčují na měsíc. Pokud nemá tvoji výpůjčku zamluvenou jiný čtenář, můžeš si ji ještě o další měsíc prodloužit osobně, telefonicky, e-mailem nebo přes svoje konto zde na webových stránkách.

Co když vrátím výpůjčky pozdě?

Přijde ti poštou upomínka a budeš muset zaplatit pokutu. Ode dne poslání upomínky máš 14 dní na vrácení a zaplacení, jinak ti přijde další upomínka.

Co se stane, když výpůjčku ztratím nebo poškodím?

Pokud se ti něco takového stane, přijď to nahlásit co nejdříve do knihovny a domluvíme se na náhradě nebo zaplacení. A neboj se, to se může stát komukoliv.

Je možné si knihu zamluvit?

Samozřejmě. Momentálně vypůjčenou knihu si můžeš zamluvit osobně, telefonicky, e-mailem nebo přes svoje Přihlášení https://kamenicenl.tritius.cz/login zde na webových stránkách. Až ti dojde zpráva (e-mail), že si můžeš požadovanou výpůjčku vyzvednout, máš na to 10 dní.